Kütahya 1 Şubesi

TAVŞANLI'DA 3. KİTAP OKUMA YARIŞMASI BAŞLIYOR

Tavşanlı Eğitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyonu ile Tavşanlı Belediyesi arasında; İlkokul öğrencilerine yönelik gerçekleştirecek olan 3. Kitap Okuma Yarışması Protokolü Tavşanlı Belediye Başkanlığı Makamında imzalandı. Yaklaşık 2000 öğrencinin girmesi hedeflenen yarışmada öğrencilerimiz 3 kitap için yarışacaklar ve sınavda dereceye giren 43 öğrenciye özel ödüller verilecek. Ayrıca bu 43 öğrenci “Bursa Kültür ve Tarih” gezisine katılma hakkı da kazanacak.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler imza töreninde yaptığı açıklamada; “Şehrimizin öğrencilerine dair sorumluluklarımız var. Bu tür organizasyonların önemini de çok iyi biliyoruz. Bu yüzden böyle güzel bir yarışmaya ortak olmak bizim için de onur verici. Bu yarışmayı organize eden Eğitim Bir Sen Kadınlar Komisyonuna teşekkür eder; tüm öğrencilerimize sınavda  şimdiden başarılar dilerim. “ şeklinde konuştu.

Sendika adına açıklama yapan Kadınlar Komisyonu Başkanı Nimet Uzan da: “Bu yıl üçüncüsünü yaptığımız yarışmanın  Tavşanlı’nın geleceğine önemli bir iz bıraktığını düşünüyoruz. Okuyan; sorgulayan ve analitik düşünmeyi öğreten bu yarışmanın öğretmen arkadaşlarımız nezdinde de büyük bir ilgiyle takip edildiğini biliyoruz. Herkesin kazandığı ve kaybedeni olmayan bu yarışmanın Tavşanlı Belediyesi ile ortaklaşa yapıyor olmak yarışmayı daha da güçlendirmiş bulunmakta. Bu yüzden Belediye Başkanımız Mustafa Güler’e destekleri dolayisiyla teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.